Windows ile Apple Pencil Kullandıran Parallels Desktop 15 Çıktı

Popüler masaüstü sanallaştırma yazılımı Parallels yeni sürümünü duyurdu. DirectX 11 için mahallî dayanak ve Sidecar üzere macOS Catalina özelliklerine hazırlık Parallels Desktop 15 ile gelen kimi özellikler olarak ön plana çıkıyor.

Bundan bu türlü, Apple Metal grafik API ile DirectX 11 için çapraz platform dayanağı sunuluyor. Bu sayede yüzde 15 daha süratli 3 boyutlu grafik performansı sağlanıyor. Bu da daha akıcı ve daha tepkisel kullanıcı arayüzü manasına geliyor. Yeni sürümde Microsoft Office uygulamaları da yüzde 80 daha süratli açılacak.

Performansın yanı sıra, genişleyen grafik takviyesi daha evvel kullanılamayan program ve oyunların da kullanılabilmesinin önünü açacak. Bunlara örnek olaraksa Autodesk 3DS Max 2020 ile Fallout 4, Anno 1800 ve Age of Empires: Definitive Edition veriliyor.

Sonbahar’da çıkacak olan macOS Catalina sürümünün Sidecar özelliği için de kıymetli bir geliştirme var. Parallels 15, Apple Pencil dayanağını Windows’a taşıyacak. iPad sahipleri tabletlerini Catalina’da ve yazılım sayesinde Windows’da ikinci ekran olarak kullanabilecek. Microsoft Sketch Pad üzere Microsoft yazılımlarında da Pencil kullanımı mümkün olacak. Bir başka değerli entegrasyon ise Mac sahiplerinin macOS Share menüsü ile Outlook üzerinden gönderim yaparken e-postalarına belge ekleyebilecek olması.

Yeni Parallels üyeliği için yıllık fiyatın 80 Euro yani yaklaşık 580 TL olduğunu da belirtelim.

Başa dön tuşu