3DMark PCIe 4.0 Donanım Testi Desteği Sunuyor

UL, PCI-Express 4.0 grafik kartları ve anakartların gelişine kendisini hazırlamış üzere gözüküyor. Son olarak UL tarafından 3DMark PCIe 4.0 donanım testi takviyesi de sunmuş durumda. Son PCI Express eklemesi ile birlikte yazılım, GPU’nun bilgisayarın PCIe arayüzü üzerinden kullandığı bant genişliğini de doğrulayabilecek hale geldi.

Bu doğrulamayı başarmak için test, bant genişliğini performans için sınırlayıcı bir faktör haline getirecek ve bunu her kare için GPU’ya büyük ölçüde verteks ve doku verisi yükleyerek gerçekleştirecek. Hedefse PCIe 4.0 arayüzü üzerinden kâfi data aktarmak. Test tamamlandığındaysa sonuç, test sırasında elde edilen ortalama bant genişliğine bir bakış olarak sunulacak.

Gerçek dünya performansı natürel ki PCIe bant genişliği ile hudutlu. Test ise bant genişliğini ölçmek için tekraren tekrarlanabilir ve muteber bir yol sunarak farklı donanım konfigürasyonlarında performansın görülmesini sağlıyor.

PCI Express testi artık 3DMark Advanced Edition ile 3DMark Professional Edition sürümlerinde mevcut ve DirectX 12 uyumlu grafik kartına sahip tüm bilgisayarlarla uyumlu. Bu ortada testin bütünleşik grafik kartları ve çoklu GPU barındıran sistemlerde çalıştırılamayacağını belirtelim. Buna harici GPU kutuları da dahil.

Başa dön tuşu