Yandex logo değişikliğine gitti! Bu yıl logo değiştiren değiştirene!

2021 yılı logo yılı olarak tarihe geçecek üzere görünüyor. Araba devlerinden sonra teknoloji devleri de logolarını değiştirmeye başladı. POCO ve Xiaomi‘den sonra artık de öbür bir teknoloji devi Yandex logo değişikliğine gittiğini açıkladı. Yeni logosu ile daha sert bir görünüme sahip olan Yandex, öteki firmalara nazaran zıt bir tasarım anlayışı izliyor diyebiliriz.

Yandex’in yeni logosunda Y harfinde yapılan değişiklik dikkat çekiyor. Daha sert çizgilere sahip olan bu yeni logo hakkında şimdi resmi bir açıklama yapılmadığını belirtelim. Yeni logo şimdilik arama motorunda karşımıza çıkıyor Lakin, firmanın başka uygulamaları olan Yandex Harita, Yandex Çeviri, Yandex Browser ve Yandex Bilet’te hala eski logo kullanılıyor.

Teknoloji devleri yeni tasarım anlayışına geçerek hem simgelerini daha yumuşak çizgilere kavuşturdu hem de yazı fontlarını daha çağdaş hale getirdi. Fakat Yandex’in yeni logosu eski tasarım anlayışları ile geliştirilmiş. Muhtemelen Yandex yeni imajı ile evvelce beri var olduğunun sinyallerini vermek istiyor.

Peki, siz yeni logo hakkında ne düşünüyorsunuz? Eski logo mu yoksa yeni logo mu daha güzel görünüyor? Gelin yorumlarda tartışalım.

Başa dön tuşu