Yemeksepeti CEO’sundan açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti, büyük bir siber akının kurbanı olmuştu. Bu hücum sonucunda birçok kullanıcının bilgileri, kapalılığını kaybetti.

Özellikle koronavirüs pandemi devrinde, çevrimiçi sipariş hizmetleri süratle ayılarını arttırdı. Yemeksepeti.com, 2001 yılında kurulan bir yemek sipariş hizmeti. Bu alanda birincileri oynamakla birlikte, Türkiye’nin en tanınan hizmeti olma pozisyonunda. Dolayısı ile kapalılığı kaybedilen kullanıcı bilgilerinin sayısı milyonları aşıyor.

Olaylar sonrasında açıklamalar, resmi toplumsal medya hesaplarından ve kullanıcılara direk bildiri yoluyla yapılmıştı. Fakat kullanıcıların yansıları devam etti. Tenkitlerin odak noktasında olan CEO Nevzat Aydın ise, attığı tweet ile sessizliğini bozarak, ne kadar üzgün olduğunu lisana getirdi.

Attığı tweetin devamında ise ekledi;

“Arkadaşlar kısa mühlet evvel yaşananlar malum. Ayrıntıları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt irtibat kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç.”

“Hislerimi tabir edecek söz bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Misal bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm gelişmeleri yapmayı sürdürüyoruz.”

“Her fırsatta lisana getirdiğim üzere Yemeksepeti‘ni bugünkü pozisyonuna ben ve çalışan arkadaşlarım değil, sizlerden oluşan Yemeksepeti Ailesi getirdi. Dünden gereken dersleri çıkardık; çok daha inançlı ve çok daha güçlü bir halde Yemeksepeti‘nin yarınını inşa edeceğiz.”

Yemeksepeti‘nin siber atağa uğraması sonucunda binlerce kullanıcının bilgileri çalınmıştı. Teknolojioku olarak teklifimiz bu platformu kullanıyorsanız şifrenizi değiştirme tarafında olacaktır.

Başa dön tuşu