Yerli girişim Reengen’in çatı şirketi Faradai 2.4 milyon dolar yatırım aldı

Yerli teşebbüs olarak dikkat çeken Reengen’in çatı şirketi Faradai 2.4 milyon dolar yatırım aldı. İşte yatırımdan birinci ayrıntılar.

Yerli teşebbüs olarak dikkat çeken Reengen’in çatı şirketi olarak Faradai yatırımı ile gündemde. Şirket, 2.4 milyon dolarlık yatırımıyla dikkat çekti. Pre-Series A yatırım tipine çıkan şirket, bu çeşidi başarılı halde tamamladı. Tekrar hatırlatmak gerekirse 2021 yılına kadar İstanbul merkezli olarak hizmet veren Reengen, 2021 sonrasında merkezini İstanbul’dan Londra’ya taşımıştı. Bu değişiklikte şirketin ismi Faradai olarak açıklanmıştı.

Faradai yatırım çeşidine Edenbase ve Sangha Capital liderlik etti

Şirketin yatırım cinsine Edenbase ve Sangha Capital liderlik etti. Tipe katılanlar ise ACTAI Ventures, Goldacre, EthAum Ventures, Goldman Sachs İngiltere’den yatırım profesyonelleri, Mono Mimarlık, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan’dan melek yatırımcılar katıldı.

Şirketin geleceğine yönelik beklentilerin fazla olması, yatırımın ve cinsin ilgi çekmesini sağladı. Şirket, güç tüketim ve karbon emisyonlarına yönelik bilgi toplama, raporlama ve emisyon düşüşüne yönelik analitik data takviyesi sağlıyor. Üstelik şimdiden 16 farklı ülkede 18 bini aşkın tesis idaresi de Faradai’ye ilişkin. Yeni yatırımla ilgili açıklamalarda bulunan Faradai CEO’su Şahin Çağlayan, yatırımın eser geliştirme, yeni hizmet havuzunu genişletme üzere alanlarda kullanılacağını belirtti.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu