2. Nesil HomePod Duyuruldu

Apple tarafından M2 Pro ve M2 Max işlemcili MacBook Pro modellerinin akabinde 2. Kuşak HomePod tanıtıldı.

Yeni HomePod, Mart 2021’de kullanımdan kaldırılan tam boyutlu HomePod ile neredeyse tıpkı dizayna sahip ve beyaz ile gece yarısı renk seçenekleri mevcut. Akıllı hoparlör dört inçlik yüksek gezinimli bir woofer, beş tweeter, dört mikrofon, S7 ses çipseti ve Dolby Atmos ile Spatial Audio takviyesi içeriyor. Ek olarak, HomeKit aksesuarları için Siri entegrasyonu ve Matter takviyesine mevcut.

Apple Pazarlama Müdürü Greg Joswiak, “Ses uzmanlığımızdan ve yeniliklerimizden yararlanan yeni HomePod, varlıklı, derin bas, doğal orta aralık ve net, detaylı tizler sunuyor. HomePod mini’nin popülaritesi ile daha büyük bir HomePod’da elde edilebilecek daha da güçlü akustiğe olan ilginin arttığını gördük. Yeni kuşak HomePod’u dünyanın dört bir yanındaki müşterilere sunmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

299 dolar fiyat etiketi taşıyan yeni HomePod 3 Şubat tarihinden itibaren ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İspanya, Birleşik Krallık ve öbür 11 ülkede satışa sunulacak. Eserin ülkemize gelip gelmeyeceği ise meçhul.

Başa dön tuşu