AMD Sürücü Paketine Integer Scaling Özelliği Eklenecek

AMD Radeon Software Adrenalin ekran kartı şoförü paketi için Integer Scaling yani Tamsayı Ölçeklendirme özelliği yolda. Hali hazırda NVIDIA ve Intel piksel sanatı kullanılan oyunlara daha yeterli manzara kalitesi sağlayan integer scaling alanına giriş yapmış durumda. Haliyle AMD de bundan geri kalmak istemiyor. Mevcut Linux şoför yamalarının tahlil edildiğinde bu bilhassa kontaklı birçok referansın olduğu fark edilmiş. Bu da şirketin özelliği şoför düzeyinde sunmak üzere hazırlık yaptığının göstergesi.

Peki, integer scaling nasıl çalışıyor? Özellik temel imgeye bakarak monitörünüzün çözünürlüğüne nazaran her bir pikseli çoğaltıyor. Böylelikle tek bir pikselin rengi oburlarının üzerine yayılmadan ekstra sertlik sağlanıyor. Bu yolla temel 1080p sunum, muhakkak bir pikselin renk bilgileri 4 piksel ile eşitlenerek basitçe 4K çözünürlüğe yükselebiliyor.

Integer scaling’in AMD Adrenalin geri bildirim sayfasında en çok istenilen özelliklerden birisi olduğunu da belirtelim. Büyük ihtimalle Aralık ayında sunulacak yıllık büyük Adrenalin şoför paketinde bu özelliği göreceğiz diye varsayım ediyoruz.

Başa dön tuşu