ASUS Republic of Gamers CES 2023’te Yeni Ürünlerini Tanıttı

ASUS Republic of Gamers (ROG), CES 2023 için düzenlediği For Those Who Dare: Maxed Out isimli sanal lansman etkinliğinde performans odaklı özel eserlerini duyurdu. ROG, aktiflikte birçok eserin ilk tanıtımlarını gerçekleştirdi. Duyurulan eserler ortasında inanılmaz süratli ve etkileyici ekranlar, en son kuşak işlemciler ve ekran kartlarıyla donatılan güçlü dizüstü bilgisayarlar, her zamankinden bile süratli router’lar ve en üst seviye oyun sistemlerini tamamlayan çeşitli etraf üniteleri yer aldı. Tanıtılan yenilikçi eserler ortasında ROG Swift Pro PG248QP ve ROG Swift OLED PG27AQDM oyuncu monitörleri, ROG Azoth oyuncu klavyesi, ROG Raikiri Pro PC oyun kumandası, ROG Destrier Ergo oyuncu koltuğu ve daha fazlası bulunuyor.

ROG aktiflikte ayrıyeten gelecekte oyuncuları nelerin beklediğini de gözler önüne serdi. Akıcı oyun tecrübesini tekrar tanımlayan, 540 Hz ile dünyanın en süratli oyuncu monitörü ROG Swift Pro PG248QP ve son derece yüksek 240 Hz yenileme suratı ile 0,03 ms reaksiyon mühleti sayesinde etkileyici imgeler, süratli bir panel ve anında reaksiyon sunan birinci 27 inç 1440p OLED ROG monitör modeli ROG Swift OLED PG27AQDM bunun en büyük örnekleri oldu.

Bu modellere ek olarak ROG dünyanın birinci dört bant WiFi 7 oyuncu router’ı ROG Rapture GT-BE98’i de tanıttı. 25.000 Mbps’e ulaşan sürate sahip bu model bir evvelki kuşaktan %160 daha süratli ve %20 daha yüksek azamî bilgi transfer suratı sunuyor. ROG ayrıyeten, ekipmanlarını kurcalamak isteyen kullanıcılara birinci sınıf özelleştirme seçenekleri sunan, %75 boyutlu yeni oyuncu klavyesi ROG Azoth’u tanıttı. Bu yıl ROG ve dünyanın her yerinden milyonlarca FPS oyuncusunu eğiten Aim Lab bir defa daha iş birliği yaparak e-spor oyunculuğunda çıtayı yükselten yeni etraf üniteleri geliştirdi. Bunlar ortasında ROG Harpe Ace Aim Lab Edition oyuncu mouse’u ve ROG Hone Ace Aim Lab Edition oyuncu mouse pad’i yer alıyor. Bunların yanı sıra sınırsız ferdileştirme imkanı sunan ROG Raikiri Pro PC oyun kumandası ve çok taraflı ROG Destrier Ergo oyuncu koltuğu da tanıtıldı.

Sanal lansman etkinliğinde ve sanal ASUS CES etkinliğinde tanıtılan tüm eserler ve çok daha fazlası Las Vegas’taki The Venetian Expo’da Toplantı Salonu #3002’de 4 Ocak 2023 tarihinde mahallî saatle 10:00-18:00 ortasında ve 5-7 Ocak tarihlerinde mahallî saatle 09:00-18:00 ortasında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

ROG Swift Pro PG248QP dünyanın birinci 540 Hz oyuncu monitörü unvanına sahip. Bu performans noktasına yeni esports TN (E-TN) teknolojisiyle ulaşıldı. Standart TN panellere nazaran %60 daha yüksek reaksiyon suratı sunan bu teknoloji son derece yüksek yenileme suratlarıyla süper net imajlar oluşturuyor. Uzatılabilen ve kilitlenebilen klipslere sahip yeni stant tasarımı, monitörün tabanda daha az yer kaplamasını sağlayarak profesyonel oyunculara masalarının üzerinde daha fazla boş yer bırakıyor.

Son derece yüksek 540 Hz (hız aşırtmalı)yenileme suratına sahip bu 24,1 inç FHD (2560×1440) oyuncu monitörü profesyonel oyuncular ve etkileyici bir oyun tecrübesi arayanlar için tasarlandı. Modeldeki G-SYNC işlemcide bulunan yerleşik NVIDIA Reflex Analyzer, en iyi oyun tecrübesini sunmak için uçtan uca sistem gecikmesini ölçüyor. Ayrıca, yerleşik ESS-DAC da çevresel ses tesiri yaratarak silah ve ayak seslerini zenginleştirip seste neredeyse sıfır gecikme sunuyor.

ROG Swift OLED PG27AQDM, 240 Hz yüksek yenileme suratına ve 0,03 ms reaksiyon mühletine sahip birinci ROG 1440p OLED oyuncu monitörü. Her çeşit ışık altında daha uygun bir kullanım tecrübesi için yansımaları azaltan mikro dokulu kaplamaya sahip bu model 1000 nit azamî parlaklığa ulaşıyor.

İz kalma problemini en aza indirmek için modeldeki soğutma sisteminin termal tasarımı da büyük ölçüde güzelleştirildi. İç dizilimi değiştirilen eserde soğutmayı güçlendiren özel bir soğutma bloğu var. Eser içindeki hava akışı daha güzel hale getirilirken üstteki genişletilmiş havalandırma açıklıkları ısıyı daha güzel uzaklaştırıyor. Isı ayrıyeten monitörün art tarafında daha eşit bir biçimde dağıtılıyor. Bu yeni modelin ortalama sıcaklığı öbür 27 inç OLED oyuncu monitörlerine kıyasla %5 daha düşük. Akıllı voltaj optimizasyonu her piksele uygulanan voltajı tek tek denetim ederek dengeli bir parlaklık sağlıyor. ROG bu modelde OLED parlaklığı, voltaj düzeyi ve çalışma sıcaklığı ortasındaki ahengi sağlamak için panel üreticisiyle yakın bir çalışma yürüttü. Panel için geliştirilen akıllı bir algoritma sıcaklık değişimine nazaran voltajı düzenleyerek panel genelinde parlaklığın dengeli olmasını sağlıyor.

ROG Swift OLED PG27AQDM ayrıyeten beyaz renkli pencereler süratle değiştiğinde bile parlaklık seviyesini eşit tutan Tek Tip Parlaklık özelliğine sahip. Yeni DisplayWidget Center yazılımı ise sahip olduğu kullanışlı arayüzde mouse ile sistem fonksiyonlarını ve OLED ayarlarını değiştirme imkanı veriyor.

ROG Rapture GT-BE98 dünyanın birinci dört bant Wi-Fi 7 oyuncu router’ı. 6 Ghz bandında 320 Mhz kanal takviyesiyle gelen WiFi 7’nin tüm potansiyelinden yararlanan bu router, bir evvelki jenerasyondan %160 daha yüksek suratlara ulaşabiliyor. Ayrıyeten transferlere daha fazla bilgi yükleyebilen 4K QAM modülasyonu sayesinde azamî bilgi transfer suratları da %20 daha yükseliyor ve 25.000 Mbps üzere inanılmaz düzeylere ulaşıyor. Multi-Link Operation ve Multi-RU Puncturing isimli iki yeni ihtilal niteliğindeki özellik sayesinde GT-BE98 çok daha verimli ve muteber kablosuz ilişkiler oluşturuyor.

Birden fazla ilişkiyle çalışma imkanı sunan Multi-Link Operation özelliği, tıpkı anda farklı bantlar üzerinden transfer yaparak aygıtın performansını artırıyor, gecikme mühletini düşürüyor ve güvenilirliği artırıyor. Multi-RU Puncturing özelliği ise geniş kanalların bant genişliğini kısımlara ayırarak kalan bant genişliğinde paraziti önlüyor ve verimliliği artırıyor.

Oyuncular yüksek bant genişliği gerektiren misyonlarda bir adet 10 Gbps WAN/LAN temas noktası ve iki adet 10 Gbps LAN temas noktasıyla 10 kata kadar daha yüksek data transfer suratlarının tadını çıkarabiliyor. Büyük konutlarda yaşayan oyuncular ise ASUS RangeBoost Plus’ın sunduğu geniş sinyal menzili ve kapsama alanından yararlanabiliyor. ROG’ye has üç katmanlı oyun hızlandırma da fantastik oyun tecrübeleri yaşatıyor.

ROG ve dünyanın her yerinden milyonlarca FPS oyuncusunu eğiten Aim Lab iş birliği yaparak oyuncuların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak yeni etraf üniteleri geliştirdi.

ROG Harpe Ace Aim Lab Edition kablosuz oyuncu mouse’u e-sporcular ve savlı oyun profesyonelleri için tasarlandı. Rekabetçi FPS oyunları için tasarlanan bu 54 gramlık son derece hafif mouse’un her iki elle de kullanılabilen biçimi Aim Lab bünyesindeki e-spor profesyonelleriyle birlikte geliştirildi. Avuç içine en uygun dayanağı sunan ve sabit durabilen bu mouse oyunculara sıkı tutuşla daha güzel denetim sağlıyor. Bu efsanevi iş birliği ayrıyeten Aim Lab Settings Optimizer özelliğinin de ortaya çıkmasını sağladı. ROG Harpe Ace modeline özel bu Aim Lab yazılım özelliği oyuncuların mouse ayarlarını kendi güçlü yanlarına ve performanslarına nazaran en uygun formda ayarlamalarını sağlıyor.

Bu mouse ayrıyeten kablolu USB, düşük gecikme vadeli 2,4 Ghz RF ve Bluetooth olmak üzere üç farklı irtibat modu sunuyor ve üç farklı aygıta bağlanabilmesiyle de eşsiz bir esneklik sağlıyor. ROG SpeedNova kablosuz irtibat teknolojisi 2,4 Ghz RF modundayken düşük gecikme vadeli, emniyetli kablosuz performans ve uygun güç verimliliği sunuyor. Sık kullanılan mouse ayarları mouse düğmelerine farklı kombinasyonlarla basılarak direkt ayarlanabiliyor. Böylelikle oyuncular her yerde ince ayar yapabiliyor. ROG Micro Anahtarlar 70 milyon tıklama boyunca dengeli ve denetim altında bir kullanım hissi veriyor. Tüm bunlara ek olarak, bu model tutuş sağlamak ve şıklık katmak için bir dizi kaydırmaz bant ile geliyor.

Büyük boyutlu oyuncu mouse pad’i ROG Hone Ace Aim Lab Edition Aim Lab X ROG 360’ın FPS oyuncularına hassasiyet ve dengeli nişan alma mahareti katma gayesine uygun olarak tasarlandı. Hone Ace’te en uygun sürtünmeyi sunan bir hibirt kumaş yüzey; su, yağ ve toz tutmaz bir kollayıcı nano kaplama ve oyunlarda rahatlık sağlayan uygun ölçüde yastıklı, yumuşak, kaymaz kauçuk taban bulunuyor.

ROG Harpe Ace Aim Lab Edition ve ROG Hone Ace Aim Lab Edition ile birlikte ROG Falchion Ace %65 oyuncu klavyesi artık ROG’nin e-spor oyuncularının her yerde en yeterli performansı sergilemesini gaye alan Ace koleksiyonunun birer kesimi oldu.

ROG Azoth Gaming Keyboard birinci sınıf özelleştirme imkanlarına sahip %75 boyutlu bir kablosuz oyuncu klavyesi. Silikon contalı montaj dizaynına ve üç katmanlı baskı emiciliğe sahip, çalışırken takılıp çıkarılabilir, fabrikada evvelden yağlanmış ROG NX mekanik anahtarlar; ROG klavye sabitleyicileri, ROG PBT çift kalıplı tuş başlıkları ve anahtar yağlama kiti ile oyuncular eşsiz ve kusursuz bir klavye tecrübesi yaşayacak. ROG Azoth’ta ayrıyeten kullanışlı denetimlere sahip bir OLED ekran, üç farklı temas modu, 2,4 Ghz modunda devreye giren SpeedNova kablosuz irtibat teknolojisi ve macOS dayanağı bulunuyor. Oyuncular birebir anda üç aygıta bağlanmak için Bluetooth’tan yararlanabiliyor. ROG SpeedNova kablosuz ilişki teknolojisi 2,4 Ghz RF kablosuz modunda 2000 saatten uzun mühlet düşük gecikme müddetli oyun tecrübesi sunuyor (OLED ve RGB kapalıyken). Klavye ayrıyeten USB kablosuyla da bağlanabiliyor. Farklı yüksekliklerdeki iki çift ayak da klavyenin üç başka açıyla durmasını sağlıyor.

Xbox sertifikalı birinci üç modlu oyun kumandası olan ROG Raikiri Pro PC oyun kumandası, oyunculara Bluetooth, 2,4 GHz RF yahut USB kablosu ile bağlanma seçenekleri sunuyor. Bu özelliğiyle Raikiri Pro; masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda ve yeni jenerasyon Xbox oyun konsollarında kusursuz sonuç veriyor. ROG Raikiri Pro oyuncuların gereksinim duyduğu tüm komutları ve özelleştirme seçeneklerini çok yakına getiriyor. Oyuncular Raikiri Pro’yu yerleşik OLED’e eklenebilen özel görsellerle, metinlerle yahut animasyonlarla kendilerine özel hale getirebiliyor. Ayrıca, bu ekranda şarj durumunu, mikrofon sesini ve profil işaretlerini görebiliyorlar. Raikiri Pro’nun üst tarafındaki iki düğmeyle kullanıcılar oyun sırasında kumanda profilleri ortasında geçiş yapabiliyor. Gerideki dört adet sol ve sağ düğmeler de kısayollar yahut kumanda kolu hassasiyeti üzere oyun içi komutları için programlanabiliyor. Oyuncular titreşimi, meyyit noktaları ve öbür özellikleri Armoury Crate uygulamasından yapabiliyor. Dahası, fizikî tetik kilitleri oyuncuların hem sol hem sağ tetiğin ne kadar hareket edeceğini ayarlamasını sağlıyor. Eserde ayrıyeten inanılmaz sesler sunan yerleşik ESS  DAC,  3,5 mm kulaklık jakı ve ses kesme düğmesi yer alıyor.

ROG Destrier Ergo Gaming Chair her açıdan rahat, yepyeni bir oyuncu koltuğu. Gelecekten gelen bir robotu andıran tasarımı ve çok kapsamlı ayarlanabilen yapısıyla bu eser oyun oynarken azamî rahatlığa erişmeyi sağlıyor. Sağlam alüminyum çerçeve, nefes alabilen file ve rahat PU köpükten üretilen eser üst seviye takviye ve konfor sunuyor. Baş ve bel takviyesi ve lüks PU kol takviyeleri taşınabilir oyunlar için yükseltilmiş özel bir moda da sahip. Ayrıca oyuncuları dikkat dağıtıcı şeylerden koruyup oyun atmosferine sokmak için çıkarılabilir akustik paneller de bulunuyor.

Başa dön tuşu