Chrome 78 Karanlık Mod ve Şifre Güvenliği İle Çıktı

Google, Chrome 78 sürümünü Windows, Mac, Linux, Android ve iOS platformları için sundu. Yeni Sekme sayfası için yeni kişiselleştirme menüsü, karanlık mod, Şifre Güvenliği uzantısı takviyesi ve daha birçoğu sürümün öne çıkan özellikleri ortasında.

Öncelikle Yeni Sekme sayfasında artık yalnızca art plan eklemekle kalmayacaksınız. Manzara galerisi yahut temalardan seçip yapmak ya da kendi istediğiniz bir görseli eklemek mümkün. Hatta kısayolların görünümünü denetim etmek, önerilen kısayollar ortasında seçim yapmak ya da hiç kısayol eklememek de seçenekler ortasında.

Karanlık Mod ise karanlık mod desteklemese dahi her internet sitesinin arayüzünü karanlık mod ile uyumlu hale getirebiliyor. Bu sitelerin kaynak koduna müdahale etmeyen özellik, yalnızca açık renkte sitelerin kromatik karanlık sürümlerini gösteren renk karşıt çevirme teorisini kullanıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında çıkan Şifre Güvenliği uzantısı ise yakında Chrome 78’e büsbütün entegre olacak. Bu sayede inançlı olmayan bir internet sitesine giriş yapıyorsanız gerekiyorsa şifrenizi değiştirmeniz önerilecek.

Diğer yenilikler ortasında ise kullanıcıların kalabalık tarayıcı araç çubuğunda gezinmesine yardımcı olmak için tasarlanmış olan Sekme Vurgulu Kartlar ve bir masaüstü internet sayfasında yer alan telefon numarasını Android telefonunuza göndermenizi sağlayacak Tıkla-Ara özelliği yer alıyor. Tıkla-Ara özelliğin şimdi tüm kullanıcılar için sunulmuş olmadığını da belirtelim.

Başa dön tuşu