Elon Musk kendisiyle tartışan 6 senelik yazılım mühendisini kovdu

Elon Musk ve Twitter cephesinde işler yatışmışa benzemiyor. Şimdi kovulmamış Twitter çalışanları ortasında yapılan bir ankete nazaran, dün gece çalışanını tek bir tweet’iyle kovan Musk’a, şirket olan inancını neredeyse büsbütün kaybetmiş durumda.

İnternet dünyası, son haftalarda yalnızca Twitter’ı ve platformun yeni sahibi Elon Musk ile ilgili konuşuyor. Aslında bu olağan zira Musk, platformu uygunlaştırmak için neredeyse her dakika yeni tahliller buluyor. Bunun yanı sıra işten çıkarmaların da gerisi arkası gelmiyor. Süreç bu formda devam ederse Twitter bir müddet daha gündemden düşmeyecek üzere duruyor.

Hatırlarsanız birkaç hafta evvel Elon Musk, Twitter ile ilgili yaptığı açıklamalarda platformun edebileceğini lisana getirmişti. Son haberler, mevcut idare şekliyle bu öngörünün gerçekleşeceğini gösteriyor. Zira yeni bir ankete nazaran Twitter çalışanlarının Elon Musk`a neredeyse hiçi inancı ve milyarlarca iş insanı tarafından yönetilen platformun başarılı olabileceğine inanmıyorlar.

Çalışanların %89’u Twitter’ın başarısız olacağı düşüncesinde!

Twitter çalışanları, anonim bir işyeri olan Blind tarafından yapılan ankete nazaran Elon Musk’a güvenmiyor. Çalışanların yüzde 89 kaldıkları Elon Musk idaresindeki Twitter`ın başarılı olacağına inanmıyor. 442 onaylı Twitter çalışanını katıldığı bir ankete nazaran ailesini yahut arkadaşlarına Twitter’da çalışmaya tavsiye edenlerin sayısı yüzde 2 azaldı.

Anket, çalışanların işten çıkarma sürecine ait Twitter’daki tavrını da ortaya koydu. O kadar ki Twitter çalışanlarının yalnızca %1’i işten çıkarmaların empati ve “onur” gösterdiğini düşünüyor. Bu sayılar, Musk ve Twitter için pek iç açıcı değil.

Musk, 6 yıllık bir çalışanını attığı bir tweet için işten çıkardı

Şirket çalışanlarının Elon Musk’a güvenmemesi pek de yersiz görünmüyor. Zira dün gece epeyce garip bir işten çıkarma yaşandı. Altı yıldır Twitter kullanan ve şirket bünyesinde çalışan Eric Frohnhoefer, Twitter’da paylaşımının akabinde misyondan alındı. Musk’ın paylaşımlarını karşılık veren ve birtakım yanlış bilgileri düzelten Frohnhoefer’a cevap olarak Elon Musk “kovuldunuz” sözünü kullandı.

Forbes’a konuşan mühendis, şu an kadar işten çıkarılması için resmi bir fesih bildirimi almadığını söyledi. Görünüşe nazaran Frohnhoefer, beklediği gelişmeyi yakın bir gelecekte kavuşacak. Daha evvel mevzuyla ilgili yaptığı açıklamalarında Elon Musk ve Twitter grubunu atıfta bulunarak ‘Hepsi korkak.’ demişti. Başka taraftan Frohnhoefer yasal olarak hiçbir bildiri almamasına karşın şirket bilgisayarı üzerinden erişimleri Twitter tarafından engellenmiş.

Elon Musk’ın bu neden bu halde davrandığına mana verilemese de şayet ki çalışanlara karşı tavrını düzeltmezse Musk ilerde toplu davalarla karşı karşıya kalabilir üzere görünüyor. Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu