Minecraft Character Creator Beta Olarak Sunuldu

Mojang tarafından Android, Xbox One ve Windows 10 platformları için Minecraft Beta 1.13.0.15 sunuldu. Yeni sürüm ile birlikte en dikkat çeken yeni özellik ise Minecraft Character Creator oldu. Bu araç sayesinde oyuncular avatarlarını beden formu, kol bacak, yüz, cilt rengi ve çok daha fazlasını ayarlayarak kişiselleştirme imkanına kavuşuyor.

Bu yenilik, oyuncuların oyunda oynadıkları karakterin görünümünü değiştirmesini sağlıyor. Birçok oyunda bulunan ayar seçenekleri Minecraft’ta da motamot bulunuyor. Avatarlardaki uzuvları, deri rengini, gözleri, ağzı, saç biçimi ve rengini değiştirebiliyor, ayrıyeten beden boyutunu ve biçimini de ayarlayabiliyorsunuz. Ek olarak, 100’den fazla objeyi karakterinize fiyatsız olarak uygulamak da mümkün. Özel aksesuarlar içinse ödeme yapmak gerekecek. Hala özel skin’lerinizi Windows 10 ve mobilde içe aktarma seçeneğinin olduğunu da söyleyelim.

Şu an için yalnızca Minecraft Beta oyuncularının erişebildiği özellik, daha sonra Nintendo ve iOS platformları da dahil tüm oyuncular sunulmuş olacak. Ayrıyeten özellik Minecraft Earth için de gelecek. Beta oynanış, performans, bloklar ve çok daha fazlası için epeyce fazla kusur düzeltmesini de beraberinde getiriyor.

Başa dön tuşu