Google Stadia İle İlgili Yeni Detaylar Paylaşıldı

Oyun dünyasında orijinal bir devranın kapılarını aralayacak olan Google Stadia ile ilgili yeni ayrıntılar paylaşılmaya devam ediliyor.

Hatırlarsanız, Google lansman sırasında Stadia’nın birçok taşınabilir aygıt tarafından destekleneceğini belirmişti. Ama, Stadia’nın SSS sayfasında yapılan kapsamlı güncelleme ile birlikte Kasım 2019′da kullanıma sunulacak olan platformun birinci başta çok az sayıda taşınabilir aygıt tarafından destekleneceğini görmekteyiz.

Stadia Başlangıçta 4 Telefonu Destekleyecek

Bu kısımda Google yetkililerinin paylaşmış olduğu bilgilere nazaran, Stadia başlangıçta Google Pixel 3, 3 XL, 3a ve 3a XL modelleri tarafından destekleneceği belirtiliyor.

Bu da Google’ın Kasım 2019‘da kullanıma sunacağı bulut oyun platformunun başlangıçta iPhone ve öteki akıllı telefon modellerine takviye sunmayacağı manasına geliyor.

Stadia Oyunları Sonsuza Kadar Oynanabilecek

Bildiğiniz üzere, Stadia üzerinde sadece mutabakatlı firmaların oyunları bulunuyor. Bu yüzden yalnızca Google’ın anlaştığı oyun yapımcılarının oyunları bu platform üzerinden oynanabiliyor.

Hal bu türlü olunca ilerleyen devirlerde kelam konusu bu oyun imalcileri ile mümkün bir uyuşmazlık durumda, firmanın oyunları da Stadia’nın oyun kütüphanesi üzerinden kaldırılabilir.

Yaşanacak olan bu aksiliklerin şimdiden önüne geçmeyi planlayan Google, bu kısımda satın alınan bir oyunun sonradan Stadia kataloğundan kaldırılması durumunda oyunun sonsuza kadar kullanıcıda kalacağına şimdiden garanti veriyor.

Son olarak bu link üzerinden Google’ın yeni bulut oyun platformunda yer alacak olan tüm oyunların listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıyeten, Stadia ile ilgili tüm yeni gelişmeleri de sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Başa dön tuşu