RED Hydrogen Akıllı Telefon Projesi İptal Edildi

Son devirde ismi sık sık skandallara karışan RED, birinci Android akıllı telefon modelini 2017 yılında duyurmuştu. RED Hydrogen bilhassa de holografik ekran ve yenilikçi kamera sistemi ile bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Artık ise Hydrogen projesinin iptal edildiği açıklandı. Kararın sebebi ise markanın 70 yaşındaki kurucusu Jim Jannard’ın sıhhat meselelerinden ötürü emekli olması.

Temmuz 2017 tarihinde duyurulan RED Hydrogen One lakin bir yıldan biraz daha mühlet sonra piyasaya çıkabilmişti. Aygıtta bir evvelki amiral gemilerinde yer alan Qualcomm Snapdragon 835 çipset kullanılması ve 1.200 dolarlık fiyat etiketi taşıması ise teknoloji dünyası tarafından çokça eleştirildi. Aygıtın incelemelerinde de pek olumlu görüşlere rastlamamıştık.

Jannard, temmuzda bir Hydrogen TWO gelebileceğini kaydetmişti lakin görünen o ki bu türlü bir şeyin olması artık mümkün değil. Proje iptal edilmiş olsa da Hydrogen ONE için dayanağı gelecekte de devam edeceği belirtiliyor.

Projenin iptalinde RED akıllı telefonun başarılı olamamasının bir tesiri olmadığına da bilhassa vurgu yapılıyor ve karar yalnızca birkaç sıhhat meselesine bağlanıyor.

Başa dön tuşu