Hataları Gideren Windows 11 KB5022303 Güncellemesi Çıktı

Windows 11 KB5022303, 22H2 sürümünü çalıştıran bilgisayarlar için kullanıma sunuldu. İndirmeye açılan yeni güncelleme küçük bir dizi yanılgı düzeltmesiyle birlikte geliyor. Bunun nedeni ise Microsoft’un tatil dönemi nedeniyle isteğe bağlı güncellemeleri duraklatmış olması.

Windows Update’e ek olarak, şirket Windows 11 KB5022303 için ek çevrimdışı yükleme irtibatları da yayınladı. Güvenlik güncellemesi olarak gelen KB5022303, yeni özellikler yahut gözle görülür büyük değişiklikler içermiyor. Lakin Salı Güncellemelerinin evvelki önizlemedeki değişiklikleri ve isteğe bağlı güncellemeleri içerdiğini belirtmekte yarar var. Şayet geçen ayın güncellemelerini atladıysanız, değişiklikleri yeni güncellemeyle birlikte alacaksınız.

Windows 11 KB5022303 (Build 22622.1105) Değişim Günlüğü

Microsoft, geçmişte yayınlanan bir güncellemeyle ortaya çıkan 0xc000021a mavi ekran yanılgılarının tahlile kavuştuğunu belirtmiş. Bu kusurla birlikte birçok kullanıcı sorun yaşamıştı. Kullanıcılar, Windows masaüstüne bile ulaşamadıklarını bildirmişti.

Windows 11 Build 22621.1105 yahut 22622.1105 ile “Yerel Oturum Yöneticisi (LSM)” isimli özelliği etkileyen farklı bir sorun da düzeltiliyor. İşletim sistemindeki bir yanılgı, yönetici haklarına sahip olmayan kullanıcıların sadece yöneticilere özel ayrıcalıklar gerektiren hareketler gerçekleştirmesine müsaade veriyordu.

Aralık yamasını atladıysanız, Ayarlar uygulamasındaki Sistemler sayfasında OneDrive “depolama uyarıları” dahil olmak üzere birkaç ek uygunlaştırma alacaksınız. OneDrive depolama hududuna yaklaştığında artık ikazlar görünecek. Ayrıyeten depolama alanını yönetmek, ek depolama alanı satın almanıza yardımcı olmak için ihtarlarda ek irtibatlar sağlanıyor.

Toplam depolama alanını Ayarlar uygulamasındaki Hesaplar sayfasında da görüntüleyebilirsiniz. Birebir halde Microsoft, belge yöneticisinin kullanıcıya karşılık vermeyi durdurmasına neden olan bir kusur da dahil olmak üzere Belge Gezgini’nde performans sıkıntılarına neden olan bir sorunu düzeltti.

Başa dön tuşu