Huawei, Balıkçı Tekneleriyle Denize 5G Ağı Kurdu

Çin teknoloji devi Huawei, Çin Unicom Guangdong ile iş birliği yaptığı projesini hayata geçirdi ve 5G teknolojisini balıkçı tekneleriyle denize yaydı.

Çin’in yaygın kullanılan telekomünikasyon şirketlerinden biri olan China Unicom, ülkenin en büyük teknoloji devlerinden biri olan Huawei ile yakınlarda bir 5G projesine imza atmıştı. İki şirketin projesi, GSMA’nın düzenlediği ‘5G Üretkenlik Yarışması’nı kazanıp 1. oldu.

Proje kapsamında Çin’in Guangdong eyaletinde yer alan Yangjiang şehrinde yer alan deniz kıyısının açıklarında 5G ağı kurulacaktı.

Deniz üzerindeki 5G ağı, balıkçı tekneleriyle birlikte kuruldu

Yangjiang Şehri, Guangdong Eyaleti

Guangdong Eyaleti, Yangjiang Şehrindeki 450 kilometreden uzun olan sahil şeridinde kurulan 5G ağı, özellikle de balıkçıların hayatlarını tamamen değiştirecek: Hava koşullarını takip etmelerine, balığa çıktıklarında balık ve diğer ürünleri satmalarına ve aileleriyle bağlantıyı koparmamalarına olanak tanıyor.

Guangdong Unicom’un dijital balıkçı teknesi sistemi, 4.000’den fazla balıkçı teknesine kuruldu ve yerel balıkçılık idaresine tayfunların etkisini hafifletme ve yasa dışı balıkçılık operasyonlarıyla mücadele etme konusunda da yardımcı olmaya başladı.

ABD’li Şirketlerin Huawei’ye Ürün Göndermesi Hükümet Tarafından Engellenebilir

5G MetaAAU ultra büyük ölçekli anten dizisi aracılığıyla sistem, 3,5G frekans bandının geniş bant genişliğinin avantajlarından tam olarak yararlanıyor ve denizin 61 km açıklığında 60 Mbps indirme ve 2 Mbps yükleme hızı sağlıyor.

Başa dön tuşu