Huawei “İyi Teknoloji Aşar Engelleri” Kampanyasını Duyurdu

Huawei, “İyi Teknoloji Aşar Engelleri” lansmanı, dünyayı insanlara her gün yeni imkanlar getirmek için ileriye dönük teknolojiyi benimsemeye teşvik eden bir hikayenin yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki Huawei’nin altı projesini sergileyen yeni bir görüntü da içeriyor.

Huawei’den öne çıkan projeler

StorySign: Avrupa İşitme Engelliler Birliği, İngiliz İşitme Engelliler Birliği, Penguin Books ve Aardman Animations iştirakinde Huawei, dünyadaki 32 milyon işitme engelli çocuğa seçilen kitaplardan metni işaret lisanına çevirmek için AI ve AR kullanarak okumaya yardımcı olan fiyatsız bir taşınabilir uygulama olan StorySign’ı yarattı.

StorySign kitapları o kadar tanınan oldu ki, Batı Avrupa ve Avustralya’daki 13 işaret lisanının her birinde uygulama portföyüne 4 kitap daha ekleniyor. Yeni kitap başlıkları, çocukların severek okuduğu Yiğit Max, Kitabınızda Bir Ejderha Var ve Spot Hakkında Her Şey üzere kitapları da içeriyor.

AI ile Yağmur Ormanlarını Korumak: Kar emeli gütmeyen kuruluş Rainforest Connect ile çalışan Huawei, Güney Amerika’daki yasadışı kayıt süreçlerini tespit etmek ve bunlarla gayret etmek ve birebir vakitte jenerasyonu tükenmekte olan Örümcek Maymunu üzere dünyanın en çok tehdit altındaki tiplerini korumak için eşsiz bir ‘dinleme’ teknolojisi geliştirdi.

Yağmur ormanı sesleri insanların yorumlayamayacağı kadar karmaşık olduğundan, Huawei ve Rainforest Connect, iki yıllık yağmur ormanı seslerini toplamak ve kayıtları buluta yüklemek için yüksek kaliteli Huawei akıllı telefonları kullandı. Huawei’nin büyük bilgi servisi ve güçlü AI özelliğini kullanarak, sesler gerçek vakitli olarak tahlil edilebilir, bu sayede lokal korucular zincir testereleri yahut kamyonlar üzere tehdit edici sesler konusunda uyarılabilir ve bu da süratli reaksiyon vermelerini sağlar.

Facing Emotions: Polonya Görme Engelliler Derneği ve görme engelli topluluklarla ortaklaşa çalışan Huawei, görme engelli şahıslara hislerini “görme”sinde yardımcı olacak yeni teknolojiyi getiren bir taşınabilir uygulama yarattı: Facing Emotions. Güçlü kamera ve Huawei akıllı telefonların AI özelliğini kullanan Facing Emotions uygulaması, görme engelli kişinin konuştuğu kişinin yüzünü tarar, gözlerini, burnunu ve ağzını belirler, akabinde bu bilgiyi gerçek vakitli olarak işler ve onu bir duyguya ve telefonda bir ses karşılığına dönüştürür.

RuralStar: Birleşmiş Milletler 2020 yılı için 17 sürdürülebilir kalkınma amacını kabul ettikten sonra, Huawei daha sürdürülebilir geleceklere giden yolun eğitimden başladığına inanıyor. Nijerya’da okula gitmeyen 5-14 yaş ortasındaki 10 milyondan fazla çocuğu sahiplenen Huawei, düşük güçlü hücre kuleleri ve kolaylaştırılmış sinyal kutuları aracılığıyla taşınabilir ilişki sağlayan kırsal bir ağ tahlili olan RuralStar’ı kurdu.

Track AI: DIVE Medical ile birlikte Huawei, Track AI isminde, dünya genelinde 19 milyon çocuğu etkilediği varsayım edilen göz hastalıklarının tespitine yardımcı olmak için çocukların gözlerinin bakışlarını izleyen ve tahlil eden yenilikçi bir yazılım yarattı.

Başa dön tuşu