Logitech G915 ve G815 Klavyelere İlk Bakış

Logitech’in yeni 815 kablolu ve 915 kablosuz, mekanik, RGB oyuncu klavyelerini görmektesiniz. Fizikî ölçüleriyle dikkatleri üzerine toplayan bir klavye. Her iki klavye de 22mm yükseklik ile epey ince ve düşük profilli. Üst yüzeyin tamamında 5052 alüminyum alaşım kullanılmış ve gövdesi çelikle desteklenmiş. Logitech böylece hem hafif hem de sağlam bir kombinasyon oluşturmayı hedeflemiş.

915 modelinde Logitech’in patentli LightSpeed kablosuz bağlantı sistemini kullanıyor. 1ms temas gecikmesiyle profesyonel e-spor oyuncularının gereksinimlerini karşılayacak kapasitede. Buna alternatif olarak Bluetooth da desteklenmekte. Birlikte gelen Micro USB kablosuyla 3 saat içinde büsbütün şarj olan G915’i şarj esnasında meselesiz kullanabilmektesiniz. Klavye, RGB aydınlatması %100 parlaklıktayken 30 saat pil ömrü sunuyor.

Logitech 815 modeli için 915’e kablo eklenmiş versiyonu diyebiliriz. Bu kablo örgülü ve kalın. 815’de bir de USB Passthrough yani aktarma özelliği mevcut.

Konu anahtarlara gelince Logitech burada da birtakım yeniliklere imza atmış. Bu klavyede tercih edilen mekanik anahtarlar da özel olarak düşük profilli tasarlanmış. Sesli ve dokunsal geri bildirim sunan GL Clicky, yalnızca dokunsal geri bildirim sunan GL Tactile ve hayli yumuşak ve rastgele bir dokunsal geri bildirim sunmayan GL Linear anahtarlardan birini seçebiliyorsunuz.

Yine Logitech’in patentli RGB aydınlatma ekosistemi LightSync RGB ile G915’in her bir tuşunu başka farklı aydınlatabildiğiniz üzere hazır renk ve animasyon şablonlarını kullanabiliyorsunuz. Uyumlu Logitech donanımlarınızla renklendirmeyi senkronize yapabiliyorsunuz.

Klavyenin solunda 5 adet özel makro tuşu, sağ üstte multimedya tuşları ve ses ayar tekeri görmekteyiz. Öteki ayrıntıları elbette incelediğimiz vakit test ederek sizlerle paylaşacağız.

Başa dön tuşu