Instagram Threads Uygulaması Hangi Özellikleri Sunuyor?

Geçtiğimiz yıllarda Snapchat uygulamasının tanınan olmasından sonra, başka toplumsal medya uygulamalarının da gibisi şekilde özellikler getirerek kullanıcılarına sunmaya başladığı biliniyor. Haliyle Snapchat’in en büyük rakiplerinden biri olan Instagram, Kıssalar özelliğini geçtiğimiz devirde kullanıcılara sunmuştu. Bu rekabetin sonucu olarak  şirket artık de Threads uygulamasını duyurdu.

Instagram Threads Bizlere Neler Sunacak?

Öncelikle Instagram Threads uygulaması, Snapchat’e rakip olacağı söyleniyor. Bu fikrin oluşmasında en büyük etken, iki uygulamanın da birbirine yakın özellikler sunması.

Bu bağlamda uygulama üzerinden mesajlaşma, aşikâr bir müddet sonra silinen fotoğraf yahut video gönderme üzere özellikler sunacak. Alışılmış, bunları yapmak için yakın arkadaş listenizin dolu olması gerek. Bu listeyi de Facebook yahut Instagram üzerinden oluşturabileceksiniz.

Ek olarak, şirketin başka uygulamalarında olduğu üzere bunda da Durum özelliği olacak. Hatta çalışma, yemek yeme, oyun vb. üzere neler yaptığınızı gösteren evvelce hazırlanmış durum statüleri de olacak. Böylece arkadaşlarınız, sizin o an neler yaptığınızı süratli bir biçimde görecek.

Bu özelliği otomatik bir formda de kullanmanız için başka bir ibare olacak. Faal ettiğiniz vakit, uygulama sizin yerinize o an ne yaptığınızı gösteren ve evvelden hazırlanmış ya da sizin tarafınızdan oluşturulmuş durumu etkin edebilecek.

Uygulamayı Google Play Store üzerinden indir.

Uygulamayı App Store üzerinden indir.

Başa dön tuşu