Call of Duty Mobile 100 Milyon İndirme İle Rekor Kırdı

Geçtiğimiz hafta iOS ve Android platformlarında taşınabilir oyuncular ile buluşan Call of Duty Mobile epey başarılı bir birinci hafta geçirmeyi başardı. Sensor Tower’ın açıklamasına nazaran, Call of Duty Mobile 100 milyondan fazla kere indirilerek rekor kırdı ve bugüne kadarki en güzel taşınabilir oyun çıkışını gerçekleştirdi.

Açıklamada kıyaslama yapılması açısından da kimi bilgiler paylaşılıyor. Buna nazaran, Fortnite yalnızca App Store’da mevcut olmasına karşı birinci haftasında 22.5 milyon kez indirilmiş. PUBG Mobile ise iOS ve Android çıkışında birinci haftasında 28 milyonu görmüş.

Oyunun iOS için 56.9 milyon, Android içinse 45.3 milyon kere indirildiği belirtilirken, en fazla indirme yapan ülke yaklaşık 17.3 milyon sefer ve yüzde 16.9 ile ABD. ABD’yi ise yüzde 13.4 ve 13.7 milyon ile Hindistan ile yüzde 7 ve 7.1 milyon ile Brezilya takip ediyor.

iOS oyundan 9.1 milyon dolar, Android ise 8.3 milyon dolar gelir elde etmiş durumda. Bu manada birinci haftada Fortnite’ın 2.3 milyon dolar ve PUBG Mobile’ın 600.000 dolar getirisi de geçilmiş oldu.

Başka bir kıyaslama ise Mario Kart Tour için yapılıyor. Oyun, birinci haftasında Android ve iOS için 90 milyon kere indirilmiş ve çıktığı platformlara 12.7 milyon dolar gelir kazandırmış. Bu sayılar Call of Duty Mobile’ın gerisinde kalsa da Nintendo’nun en büyük taşınabilir oyun çıkışı olmasıyla dikkat çekiyor.

Hala denemediyseniz oyunu App Store üzerinden indirmek için buraya, Google Play Store üzerinden indirmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu