LG’den Zero Connect Teknolojili Kablosuz 97 İnç OLED TV

LG Electronics (LG), 4K 120Hz’e kadar gerçek vakitli görüntü ve ses iletimi yapabilen kablosuz bir tahlil olan Zero Connect teknolojisine sahip dünyanın birinci ferdî kullanıma yönelik televizyonu olan 97 inç LG SIGNATURE OLED M’yi (model M3) piyasaya sürüyor. İhtilal niteliğindeki yeni M3 modeli, üstün manzara ve ses kalitesinin yanı sıra suram ve temas için eşsiz bir tahlil sunuyor. Teknoloji ve dizaynın çarpıcı bir başarısı olan LG’nin yeni kablosuz OLED TV’si iki kategoride CES 2023 İnovasyon Ödüllerinin de sahibi oldu.

Harici aygıtları bağlamak için tüm giriş ilişki noktalarının geride yahut yanlarda bulunduğu klâsik TV’lerin tersine, M3 modeli, görüntü ve ses sinyallerini kablosuz olarak LG’nin 97 inçlik sinematik ekranına gönderen farklı bir Zero Connect kutusuyla birlikte geliyor. TV’den uzağa yerleştirilebilen Zero Connect kutusu daha pak, dikkat dağıtmayan bir izleme ortamı oluşturmaya yardımcı oluyor ve kullanıcılara alanlarını düzenleme konusunda daha fazla özgürlük kazandırıyor. Kutu, kablo/uydu set üstü kutuları ve oyun konsolları üzere yaygın olarak kullanılan HDMI aygıtlarını takmak için birden çok temas noktasına sahip ve ayrıyeten daha güçlü, daha güçlü ses ve ek kablosuz rahatlık için uyumlu soundbar ses sistemlerine kablosuz olarak bağlanabiliyor. M3 ve Zero Connect kutusu, kullanıcılara alanlarını düzenlerken daha fazla özgürlük sunmanın yanı sıra, kullanıcıların yeni LG OLED TV’yi kablosuz olarak kolaylıkla ve istediği yere kurmasına imkan tanıyor. One Wall Design dizaynına sahip ekran, minimalist görünümü ile de ömür alanı ile eksiksiz ahenk sağlıyor.

LG’nin kablosuz tahlili, M3’ün kendinden aydınlatmalı OLED ekranına, yüksek kaliteli görüntü ve ses transferi sağlamak için en son teknolojilerden yararlanarak, 4K 120Hz’de içeriklerde kesinti yahut kalite düşüşü olmadan, daha canlı ses tecrübesi ile kullanıcıların keyfini çıkarmasına imkan tanıyor. LG, dataların kutudan TV’ye meselesiz transferini sağlamak için, optimum transfer yolunu anında belirleyen bir algoritma geliştirdi. Geliştirilen bu algoritma birebir vakitte, yakın etraftaki (odanın içinde hareket eden beşerler yahut evcil hayvanlar gibi) değişiklikleri algılayabiliyor ve buna nazaran yol değiştirerek oluşturabilecek iletim yanlışlarını yahut kesintileri en aza indirmeye yardımcı oluyor. Ayrıyeten, azamî sinyal gücü için kutunun anteni, TV’nin pozisyonuyla hizalanacak biçimde basitçe ayarlanabiliyor. Azamî kullanılabilirlik için Zero Connect kutusu ses tanıma özelliğine de sahip, bu sayede kullanıcılar M3’ü ve bağlı aygıtları sesli komut ile açıp yönetebiliyor.

LG’nin Zero Connect kablosuz tahliline sahip son teknoloji 4K OLED TV’si, 5-8 Ocak tarihleri ortasında CES 2023’te şirketin standında (#15501, Central Hall, Las Vegas Convention Center) sergileniyor.

Başa dön tuşu