macOS Catalina Çıkış Tarihi Belli Oldu mu?

iOS 13, watchOS 6 ve tvOS 13 güncellemeleri sonrasında gözler natürel ki macOS Catalina güncellemesine çevrildi. Mac bilgisayarlar için gelecek yazılım güncellemesi için Apple tarafından yalnızca Sonbahar olmak üzere açık uçlu bir tarih verilmişti. Öte yandan, artık de web sitesinde güncellemenin 4 Ekim tarihinde sunulacağı ortaya çıktı.

Apple Danimarka sitesinde macOS Catalina için sayfasında Arcade servisinin bu tarihte geleceği görülüyor. Haliyle bu bilgi Mac işletim sisteminin de tıpkı tarihte gelme ihtimalini güçlendiriyor. Ülkemizde ise yalnızca Ekim ayına işaret edilmiş durumda. Sitedeki metinde “Hayal gücünü aşan oyunlar. Ekim’de Mac App Store’da sizinle.” sözü yer alıyor.

Öte yandan, Catalina ve Arcade’nin farklı tarihte sunulabileceği de ihtimaller ortasında görülüyor. macOS güncellemesinin hafta başına, Arcade’nin ise Cuma günü gelebileceği söyleniyor. Buna sebep ise Apple’ın şimdiye kadar bir macOS güncellemesini Cuma günü yayınlamaması. Geçtiğimiz hafta dokuzuncu geliştirici betası ve sekizinci açık betanın kullanıcılarla buluştuğunu da not olarak düşelim.

Bakalım tarih konusunda Apple nasıl bir atılım yapacak?

Başa dön tuşu