TCL Plex Fiyatı ve Özellikleri

TCL Communication kendi ismini taşıyan birinci akıllı telefonu TCL PLEX’i Türkiye’de satışa sundu. TCL’in NXTVISION görsel teknolojisi bu telefonda ekranın kalbini oluşturuyor .  TCL Plex  düşük ışık sensörü ve ultra geniş açılı lense sahip üçlü yapay zeka kamera sistemi kullanıyor.

TCL PLEX ile çekilen görseller TCL NXTVISION ile gerçek vakitli olarak güzelleştiriliyor ve böylelikle daha parlak renkler elde ediliyor. 6 eksenli renk uygunlaştırma özelliği sayesinde fotoğraflar ve görüntüler daha net bir kontrasta sahip olduğu tez ediliyor.

Yüzde 90 ekran/kasa oranına sahip 6.53 inç FHD+ TCL Dotch ekranlı ön kameraya sahip bu aygıt, Qualcomm Snapdragon 675 işlemcini kullanıyor. TCL PLEX ayrıyeten SDR’den HDR’ye gerçek vakitli dönüştürme özelliği sunarak kullanıcıların HDR kalitesinde izleme tecrübesi yaşamalarını hedefliyor.

Üçlü kamera sahip olan TCL PLEX, 4K kayıt özelliğine sahip 48MP çözünürlüklü Sony sensörlü yapay zeka kamerası kullanıyor. Saniyede 960 kareyle ister gece ister gündüz HD harika ağır çekim özelliği, her saniyeyi 32 kat daha yavaşlatmanızı sağlıyor.

16MP 123 derece ultra geniş açılı kamera özelliği sunan TCL PLEX, kullanıcılarının tek bir karede daha fazla içerik yakalayabilmelerini sağlıyor. Akıllı görüntü kayıt özelliği sayesinde TCL PLEX otomatik yakınlaştırma yapabiliyor ve objelerin manzarasını sabitleyebiliyor. Aygıt bu özelliğiyle hareketli objeleri takip ediyor ve manzaralarını yakalayabiliyor.

Cihazda ayrıyeten kullanım alışkanlıklarına ahenk sağlayan “Smart Panel” de bulunuyor. Bu bilhassa kullanıcılar akıllı telefonlarını istedikleri biçimde kişiselleştirebiliyor. Qualcomm’un süratli şarj özelliğini destekleyen TCL PLEX’in bataryasının yarısı 32 dakika içinde şarj edilebiliyor.

TCL PLEX ile kullanıcılar bluetooth tecrübesini güçlendirmek üzere dört adede kadar bluetooth hoparlöre bağlanabiliyor ya da dört bluetooth kulaklıkla eşleştirme yapabiliyor. TCL PLEX, 3D holografik yüzeye sahip ince dizaynıyla geliyor.

Telefonun obsidyen siyah ve opal beyaz renk seçenekleri bulunuyor. TCL Plex Türkiye fiyatı 3499 TL olarak belirlenmiş durumda.

Başa dön tuşu