Nike sanal mağazasını ve ticaret platformunu açıyor

Nike, web3 özellikli platform için çalışmalarını başlattı. Proje kapsamında sanal mağaza ve e-ticaret platformu devreye alınacak.

Nike, Swoosh ismindeki dijital sanal mağazasını 18 Kasım tarihinde kullanıma sunulacağını duyurdu. Şu anda beta evresinde olan projede testler gerçekleştiriliyor. Platform başlangıçta topluluk oluşturmaya odaklanacak. Markanın ayakkabı, giysi ve aksesuarlarından oluşan birinci sanal koleksiyonu ise etkinliklerle şekillenecek ve Ocak 2023’te piyasaya sürülecek. Platform üyeleri dijital eserleri toplayabilecek ve ticaretini yapabilecek. Platformda, kripto para ünitesi değil dolar üzerinden süreç yapılacak.

Nike sanal koleksiyonları toplanacak

Nike

Proje kapsamında üyeler “sanal ayakkabılar yahut formalar gibi” sanal kreasyonlar toplayabilecek. Nike sadakatini sağlamak ve üyelere çeşitli avantajlar sunmak ismine başlatılan proje, kesimdeki öteki markaları da etkileyebilir.

Markanın projedeki son gayesi ise Swoosh’ta piyasaya sürülen sanal eserlerin platform içinde ve dışında giyilebilir hale getirilmesi. Bunun için geçtiğimiz yıl atak yapan Nike, NFT stüdyosu RTFKT’yi 2021 yılının Aralık ayında satın almıştı.

Proje hakkında çok fazla ayrıntı şu an için mevcut değil. Lakin sanal mağaza ve ticaret platformu ile Nike hareketli bir periyodu başlatacak. Çünkü evvelki teşebbüsler büyük ilgi görmüştü. Tekrar hatırlatmak gerekirse Nike, Kasım 2021’de Roblox’a giriş yapmış ve Nikeland ismiyle 26 milyon ziyaretçiye ulaşmıştı. Nike, Swoosh’u kullanıma sunarak başka platformlara muhtaçlık duymayacak kendi sanal dünyasını yaratıyor olabilir. Bu bakımdan markanın geleceği ismine yeni proje hayli değerli.

Nike

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu