Nokia 2.2 Fiyatı ve Özellikleri

Sade dizaynlı bir ön kameraya sahip 5,7 inçlik ekranıyla Nokia 2.2, en aktüel tam Android tecrübesini sunmayı amaçlayan Android One programının modülü olarak üretilen birinci 2 serisi Nokia akıllı telefon olma özelliği taşıyor. Android 9 Pie ile satışa sunulan Nokia 2.2, Android Q’ya hazır ve iki yıl boyunca alacağı işletim sistemi yükseltmelerinin yanı sıra üç yıl boyunca her ay güvenlik güncellemeleriyle Android’in tüm yeniliklerine erişim sunacak.

Nokia 2.2, kâfi ışığın olmadığı şiddetli durumlarda bile ayrıntılı fotoğraflar çekebiliyor. Kamera tıpkı anda birçok manzara alıyor ve algoritmalar yoluyla daha fazla ışık, ayrıntı ve daha az parazit içeren tek bir manzara ortaya çıkarıyor. HDR fotoğraflar her bir karede çok daha fazla dinamik aralık ile canlı renkler yakalıyor.

Dikkatinizi temel odak noktasına çeken Colour Pop, tek renkli fotoğrafları tam renkli hale getiren Colourise ve en âlâ selfie için doğal güzelliğinizi vurgulayan Beautify üzere yapay zeka ile desteklenen Google Fotoğraf özellikleri sayesinde tesirli pozlar çekebiliyorsunuz.

Ayrıca kullanıcılar “yüz kilidi” ve Google Lens ile en yeni teknoloji trendlerine de Nokia 2.2 ile erişiyor. Telefon, kilidini efor harcamadan açmayı sağlayan biyometrik yüz kilidi özelliğine sahip olan, sınıfının birinci telefonlarından biri olma özelliği taşıyor. Emsal fiyata sahip aygıtların tersine yapay zekayla yönlendirilen yüz kilidi, isabetli ve sahtekarlığı önleyecek bir tecrübe için derin öğrenme algoritmalarını kullanıyor. Google Lens gözle görülenleri aramaya imkan tanıyor ve bu sayede beğenilen bir eser görüldüğünde nasıl satın alınacağını öğrenmek için kamerayı esere hakikat çevirmek kâfi.

5,71 inç HD+ kenardan kenara ekran, Nokia 2.2’nin hem tek elle kullanılacak kadar kompakt kalmasını hem de büyük bir ekran sunmasını sağlıyor. 400 nit parlaklığa sahip ekran daha canlı bir görüntüleme tecrübesi sunarken, pil optimizasyonu için tasarlanmış dört çekirdekli MediaTek A22 CPU yonga setinin gücü ile destekleniyor ve telefonun şarjı tüm gün yetebiliyor.

Nokia 2.2 satış fiyatı ise 100 dolar civarında olacak. Ülkemizdeki fiyatlar ise şimdi açıklanmadı.

Başa dön tuşu