NVIDIA nKreatif Yarışmasının Kazananı Belli Oldu

NVIDIA tarafından düzenlenen ve hayal gücünün ötesine geçmeye, kendi dünyalarını yaratmaya yürek eden tüm sanatkarları bir ortaya getiren nKreatif müsabakasının ikinci perdesi sona erdi. Yarışa Türkiye genelinden toplamda 106 sanatçı iştirak göstererek 3D yapıtlarını sergiledi. Teması “Dream Space” olan yarışın kazanı ise Batuhan Köksal oldu GeForce RTX ekran kartlı ASUS ZenBook Pro Duo Studio Notebook kazanma bahtını yakaladı. Müsabakanın finalistler NVIDIA Creators kitiyle ödüllendirildiler.

3D tutkunlarını bir ortaya getiren NVIDIA Studio Creative Weekend’de gerçekleştirilen canlı yayında, müsabakaya katılan eserler her biri alanında uzman heyet üyeleri tarafından değerlendirildi. Yarışın heyet üyeleri ise dijital sanat çalışmalarıyla, milletlerarası çağdaş sanat organizatörlerinin ve küratörlerinin yakın markaja aldığı Murat Yıldırım (Muartive), Kreatif İmaj Direktörü olarak editöryal, reklamcılık, sinema ve mecmua üzere birçok alanda başarılara imza atan Koray Birand ve 2000’li yılların başından itibaren profesyonel olarak teknoloji odaklı içerikler üreten, kendi YouTube kanalında kesim tahlilleri, eser incelemeleri, teknolojik gelişmeler ve de bu gelişmelerin sosyolojik bağlamıyla içerikler üreten Mesut Çevik oldu.

Türkiye ve dünyada sanata yeni bedeller katan NVIDIA Studio Platformu, yaratıcı uygulamalarla çalışırken sanatkarlara, yaratıcılara ve 3D geliştiricilere en âlâ performansı ve güvenirliği sağlıyor. 3D, render alma, görüntü düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık üzere yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın dal önderi GPU’ları ve Studio Şoförleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek seviyesiyle gelişiyor ve sürat kazanıyor.

Başa dön tuşu