PlayStation Project Leonardo Duyuruldu

AbleGamers, SpecialEffect ve StackUp üzere uzmanlarla ortaklaşa çalışan PlayStation, CES 2023 etkinliğinde yeni bir etraf ünitesini duyurdu. PlayStation Project Leonardo, engelli oyunculara yardımcı olmak için kutudan çıktığı üzere çalışan özelleştirilebilir bir denetleyici kiti olarak karşımıza çıkıyor.

Project Leonardo, bir denetim aygıtını uzun müddet tutma, küçük düğme yahut tetik kümelerine yanlışsız bir biçimde basma yahut standart bir denetim aygıtında parmakları en uygun halde pozisyonlandırma üzere zorluklar da dahil olmak üzere, sonlu motor denetimine sahip birçok oyuncunun karşılaştığı yaygın zorlukları ele almak için inşa edilmiş.

Donanım özelleştirmeleri tarafında PS5 için Project Leonardo, oyuncuların kendi oyun tecrübelerini yaratmaları için bir tuval olarak nitelendiriliyor. Eser, farklı form ve boyutlarda çeşitli analog çubuk kapakları ve düğmeler dahil olmak üzere değiştirilebilir bileşenlerden oluşan sağlam bir kit içeriyor.

Yazılım özelleştirmeleri tarafında ise eser PS5 vitrinbet konsolunda oyun tecrübelerini uyarlamak için tuş haritalandırma ve denetim profilleri olarak bir dizi seçeneğe sahip olacak.

Project Leonardo, misal öbür bir aygıtla yahut PlayStation Dualsense denetim aygıtıyla birlikte kullanılabilecek. İki adede kadar Project Leonardo denetleyicisi ve bir DualSense kablosuz denetleyicisi, tek bir sanal denetleyici olarak birlikte kullanılabilecek ve oyuncular kendi oyun özelliklerine nazaran aygıtların karışımına ve eşleşmesine imkan tanıyacak.

Project Leonardo, çeşitli harici anahtarları ve üçüncü taraf erişilebilirlik aksesuarlarını desteklemek için dört adet 3,5 mm AUX irtibat noktasıyla geliyor. Bu, kullanıcıların özel anahtarları, düğmeleri yahut analog çubukları Project Leonardo denetleyicisiyle entegre etmelerini sağlayacak. Harici aksesuarlar dinamik olarak bağlanabilecek yahut irtibatı kesilebilecek ve her biri başka düğmeler üzere çalışacak halde yapılandırılabilecek.

Proje Leonardo’nun şu anda geliştirme etabında olduğunun altını çizelim.

Başa dön tuşu