SabancıDx Dijital Dönüşüm Merkezi Açıldı

SabancıDx Dijital Kampüs’te büyük data, ileri bilgi analitiği, siber güvenlik, endüstriyel IoT, robotik işgücü, yapay zeka ve blokzinciri üzere yeni jenerasyon teknolojilere odaklanılacak.

Açılış konuşmasında SabancıDx Dijital Kampüs’ün “Yeni Jenerasyonun Sabancı’sı” misyonundaki ehemmiyetine değinen Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, “Yeni Kuşağın Sabancı’sı ideolojisiyle iş yapış formlarımızı her alanda yine tanımlıyoruz. Mevcut işlerimizi daha da geliştirerek yapmaya devam edeceğiz ancak bunun yanında da yeniyi kuracağız. İstanbul’un göbeğindeki en bedelli toprağımızı, SabancıDx Dijital Kampüs’e dönüştürdük. Bu da bizim teknolojiye ve dijitalleşmeye verdiğimiz değerin somut bir göstergesidir.”

3 yıl içinde gelirlerinin yüzde 25’ini yeni jenerasyon teknolojilerden ve yurtdışına ihracattan sağlamayı hedeflediklerini söyleyen SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın ise yazılım ihracatına odaklanacaklarını vurguladı:

“Yeni kuşak teknolojilerle geliştirdiğimiz eserler sayesinde maksadımızı milletlerarası pazarlara taşıyoruz ve yurt dışına açılmayı öncelikli gündemimize koyuyoruz. Yazılım ihracatına odaklanarak Türkiye’nin inovasyon potansiyelini açığa çıkaracağız. Bilimi gerisine alarak geliştirilen yeni teknolojilere yatırım yapıyor, bunları iş dünyasının yararına sunarak bilinmeyeni keşfetme savımızı güçlendirmek istiyoruz. Akademinin literatürü takip etme ve yaratma marifeti, bize de ‘yeni’ olanı ortaya çıkarma ve iş dünyası için bedel yaratma yeteneği katacak. Büyük bilgi, ileri data analitiği, siber güvenlik, endüstriyel IoT, robotik işgücü, yapay zeka ve blokzinciri üzere yüksek teknolojiye dayalı bir iş yapış biçimini temel alıyoruz.”

Başa dön tuşu