Samsung Galaxy Fold Ekran Sorunu Çözüme Kavuştu

Samsung yetkililerinin bir müddettir üzerinden efor sarfettiği Galaxy Fold ekran sorunu nihayet tahlile kavuştu. Şirket tarafından yapılan açıklamada katlanabilir telefonun tasarım kusurlarının giderildiği ve tekrar üretime geçeceği belirtildi.

Bildiğiniz üzere Samsung’un CEO’su DJ Koh geçtiğimiz günlerde katlanabilir telefon Galaxy Fold ile ilgili enteresan açıklamalarda bulunmuştu. Yapmış olduğu açıklamada katlanabilir telefonun tam olarak hazır olamadan tanıtıldığını vurgulayan DJ Koh, sonrasında yaşanan olayları da ”utanç verici” olarak nitelendirmişti. Bunun yanı sıra DJ Koh, yeni bir katlanabilir telefon modelinin test evresinde olduğunu da müjdelemişti.

Tüm bu açıklamaların akabinde haberin başında da belirtiğimiz gibi Galaxy Fold ile ilgili bugün umut verici bir gelişme yaşandı.

Bloomberg tarafından yayınlanan rapor doğrultusunda katlanabilir telefonun kusurlarını gideren yeni tasarım sürecinin tamamlandığını görüyoruz. Yapılan bir ekip düzenlemeler sonrasında yine seri üretime hazır hale gelen katlanabilir telefonun ekran sorunu da büsbütün giderildiği konuşuluyor.

Yeni tıpkı haberde yer alan bilgilere nazaran aygıtın üzerinde yer alan hami katmanın gövdeye entegre edildiği de belirtiliyor. Bu kısımda yapılan değişiklikler sonucunda kollayıcı katmanın tüm ekranı kapladığı vurgulanıyor. Velhasıl tekrar seri üretime geçecek olan Galaxy Fold, soyulması ve sökülmesi sıkıntı bir kollayıcı sinemaya konut sahipliği yapıyor.

Bunun haricinde tasarım kısmında bir öteki değerli değişiklik ise menteşe kısmında yapıldığını görüyoruz. Bu kısımda menteşe boşluğunu minimuma indiren firma böylelikle içeriye toz girmesini de engelliyor.

Galaxy Fold Ne Vakit Satışa Sunulacak?

Şimdilik, Samsung’un katlanabilir telefonunun ne vakit satışa sunulacağı ile ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmadı. Lakin Samsung’a yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler ışığında katlanabilir telefonun, 7 Ağustos’ta tanıtılacak olan Galaxy Note 10 serisi ile birlikte satışa sunulacağı ön görülüyor.

Başa dön tuşu