Samsung Yeni Kavisli Monitörünü Satışa Sundu

27 inç CRG5, 240Hz RapidCurve teknolojisini 1500R kavis oranı sayesinde pürüzsüz ve gecikmesiz bir oyuncu tecrübesi vaat ediyor. 240Hz yenileme suratı, ekran geçişleri ve ani durum değişimlerine meselesiz, kesintisiz ahenk sağlama özelliği kazandırırken, 1500R kavisli ekran daha geniş bir görüş açısı sağlıyor.

NVIDIA Uyumlu G-Sync, Grafik Süreç Ünitesi (GPU) ile paneli senkronize ederek ekran kayması, tutukluk ve hareket gecikmelerini ortadan kaldırıyor. 3000:1 kontrast oranına sahip monitörde daha ağır siyahlar ve daha parlak beyazlar görüntülenebiliyor.

CRG5 ayrıyeten çeşitli optimal oyun modları sunuyor. Oyun Modu, tüm oyun çeşitlerinde siyah gamma düzeyleri, kontrast, sertlik ve renklere otomatik ve optimal bir biçimde ahenk sağlayan opsiyonel bir ayar niteliğinde. Düşük inputlu Lag Modu kullanıcının input aygıtları ile ekranı ortasındaki gecikmeleri en alt düzeye indirirken Virtual Aim, First Person Shooter oyunları oynanırken isabet oranını yükseltiyor ve artırıyor. Son olarak, Eye Saver Mode (Göz Esirgeyici Modu) ekran kaynaklı mavi ışıkları en aza indirerek uzun periyodik oyunlarda gözleri koruyor.

Space Gaming Monitor

Gamescom 2019’da tanıtımı yapılan 32 inçlik Space Gaming Monitor (SR75Q) AMD Radeon FreeSync ile 144Hz yenileme suratı sunuyor. 144 HZ ekran yenileme suratı, manzara gecikmelerini ve hareketlerde bulanıklaşmayı alt düzeylere çekerken, AMD Freesync ekranın yenilenme suratını grafik işlemcinizle senkronize ederek manzara yırtılması ve tutuklukları ortadan kaldırıyor.

Space Gaming Monitor, 32 inçlik QHD (2560 x 1440) çözünürlüklü modeli ile piyasaya sunuluyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı monitörü duvara yaslayarak masa üzerinde kendisine daha fazla alan açma imkanını elde ediyor.

CRG9 49 Dual QHD Çözünürlüğe Sahip

Yan yana yerleştirilmiş iki 27 inçlik 16:9 monitöre muadil HDR 1000 ve dual Quad High Definition (QHD) çözünürlüğe (5,120 x 1,440) sahip. CRG9 ayrıyeten yüzde 95 DCI-P3 renk aralığı ile bir milyar renk görüntüleme yeteneği sayesinde manzaralarda gerçekliği artırıyor ve 1.000 nit parlaklığı sayesinde de imgenin en ışıklı ve en karanlık bölgelerinde en ince ayrıntıları kolay kolay görülebilir kılıyor.

Bütün bunlara ek olarak 120Hz yenileme oranı imaj gecikmelerini ve hareket bulanıklıklarını en alt düzeylere çekiyor. AMD Radeon FreeSync 2 HDR teknolojisi ekran yırtılması, tutukluk ve input gecikmelerini azaltarak mümkün olan en yüksek kalitede oyun oynama tecrübesi sunuyor.

Samsung’un CRG5 ve CRG9 49 modelleri Gamescom 2019’un akabinde satışa sunuldu. Space Gaming Monitor (SR75Q) ise yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak.

Başa dön tuşu