TCL, NXTPAPER Teknolojisini Yeni Ürünlerinde Kullanıyor

TCL, geliştirilmiş NXTPAPER teknolojisine sahip yeni aygıtlarını duyurdu. Yeni bir tablet ve TCL’in birinci 2’si 1 ortada ayrılabilir dizüstü bilgisayarı da dâhil olmak üzere yeni eser kategorilerinde de kullanılan öncü ekran teknolojisi, artık daha da fazla TCL aygıtında çarpıcı görselleri kullanıcılara sunuyor.

Geliştirilmiş NXTPAPER ekran, evvelki modele nazaran yüzde 100’e kadar daha fazla parlaklık sağlıyor. Başka olağan ekranların bilakis, NXTPAPER’ın kâğıt gibisi bir imaj kalitesi sunan ekranı mavi ışığı yüzde 61’e kadar filtreleyerek parlaklığın göz sıhhatini etkilemesini önlüyor. Ekran; keskin imgeleri, canlı renkleri, derin kontrastı ve kullanıcıların bir TCL ekrandan beklediği doğal hareketi korurken gözlerin sağlıklı kalmasını sağlıyor.

TCL Communication CMO’su Stefan Streit yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tüketiciler ekran karşısında daha fazla vakit geçirdikçe göz bakımını destekleyen teknolojiler de son derece değerli hale geldi. Göz bakımı tahlillerimizi yenilemek için tüketici geri bildirimlerinden yararlanıyoruz. Bu nedenle TCL olarak, NXTPAPER’ı daha fazla aygıta getiriyor, böylelikle daha fazla insanın göz sıhhatinden ödün vermeden inanılmaz görselleri deneyimleyebilmesini mümkün kılıyoruz.”

TCL NXTPAPER 12 Pro, geliştirilmiş NXTPAPER ekran teknolojisini kullanan devasa 12,2 inç 2K ekrana sahip birinci sınıf çerçevesiz bir dizayna sahip.

Normal bir 16:9 ekrana nazaran yüzde 18’in üzerinde daha fazla içerik sunan 3:2 en uzunluk oranıyla TCL NXTPAPER 12 Pro, kullanıcıları sahiden sürükleyici bir ekranla büyülüyor. İster yeni bir roman okuyun ister birden fazla uygulama kullanın yahut bir sinema izleyin, TCL NXTPAPER 12 Pro daha fazlasını görüntülüyor, daha süratli çalışıyor ve sınırsız bir formda oyunlar oynamanızı sağlıyor.

Ağırlığı 600 gram olan bu hafif ve ince tabletin taşınması yahut kucağa yerleştirilmesi kolay olduğundan uzun seyahatlerde spor müsabakalarını yahut aksiyon dolu sinemaları rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. Hareket halindeyken çalışmak için de kusursuz olan TCL NXTPAPER 12 Pro, not almak için meselesiz bir halde bölünmüş ekrana geçmenize yahut PC modunda bir sunuma odaklanmanıza imkan tanıyan çoklu vazife aracı olarak da kullanılabiliyor.

Tablette kullanılan güçlü 8000mAh pil, öteki aygıtları karşıt şarj etme yeteneğine de sahip. Yolda sinema izlerken yahut havaalanında beklerken akıllı telefonlarınızı yahut kulaklıklarınızı şarj edebiliyorsunuz, gitmeniz gereken yere vardığınızda güç de sizinle geliyor.

Geliştirilmiş NXTPAPER teknolojisi, TCL’in birinci 2’si 1 ortada ayrılabilir dizüstü bilgisayarı TCL BOOK X12 Go’da da kullanılıyor. NXTPAPER 12 Pro üzere TCL BOOK X12 Go da 3:2 en uzunluk oranına ve taşınabilir, hafif bir dizayna sahip olup düşük mavi ışıklı 12,2 inç 2K ekranla geliyor.

Cihazın yenilikçi 2’si 1 ortada yapısı esnek hayat biçimlerine ahenk sağlıyor. Ayrılabilir klavye, yazı yazanlar için klasik bir PC kurulumuna imkân tanırken klavye çıkarıldığında ince TCL BOOK X12 Go tablet olarak da kullanılabiliyor. Bu özellikler ile aygıt çok taraflı bir kullanım imkânı sağlıyor. Çoklu ekran kullanımı sayesinde projeleri yalnızca tek bir ekranda direktörün ötesine geçebilir, belgeleri öteki aygıtlarla paylaşabilir ve ekranlarına yansıtabilirsiniz.

TCL BOOK X12 Go, yaratıcılık ve üretkenlik için üretildi. Evvelden yüklenmiş Windows 11 Home ile takvimlerin, e-postaların ve evrakların kullanımı daha da kolaylaşıyor. Verimli Qualcomm Sekiz Çekirdekli Snapdragon® 7c Gen 2, TCL BOOK X12 Go’nun gün boyunca her işin üstesinden gelmesini sağlarken uzun ömürlü pili tek bir şarjla 14 saate kadar güç sağlıyor.

NXTPAPER 12 Pro’da olduğu üzere, TCL BOOK X12 Go’nun NXTPAPER ekranı da zahmetsiz bir yazma tecrübesi sağlayan dokunsal bir his yaratıyor. Ekranda, lekelerden ve parmak izlerinden arındırılmış parmak izi önleyici cam bulunuyor, bu cam nano-kimyasal materyal kaplaması sayesinde pürüzsüz ve sağlam kullanım imkânı sunuyor. Böylelikle E-Pen* yüzeyde hassas ve kolay bir halde kullanılabiliyor.

Başa dön tuşu