Vega İçin Görüntü Keskinleştirme Sunan AMD Radeon 19.9.3 Çıktı

AMD tarafından Vega ekran kartları için epeyce istenilen Radeon İmaj Sertleştirme (RIS) özelliğini getiren AMD Radeon 19.9.3 sürücüleri sunuldu. Olağanda Navi tabanlı ekran kartları için özel olan RIS, 19.9.2 ile seçili Polaris modellerine de dayanak getirmişti.

Kullanıcılarının taleplerini göz gerisi edemeyen AMD, Radeon 19.9.3 güncellemesi ile özelliğini tüm Vega tabanlı masaüstü ekran kartlarına da getirmeyi ihmal etmedi. Dayanak sunulan modeller ise şu halde: Radeon VII, Radeon Vega Frontier Edition, Radeon RX Vega 64 ve Radeon RX Vega 56.

Polaris’te olduğu üzere Vega için RIS, DirectX 12 ve Vulkan oyunları için de mevcut hale geldi. Radeon ayarları denetim panelinin Ekran kısmına eklenen seçenek üzerinden özelliği etkin edebiliyorsunuz. Yeni şoför ayrıyeten 4 Ekim tarihinde çıkacak olan Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununa da dayanak ekliyor. Ek olarak, her vakit olduğu üzere güncelleme birtakım problemleri da ortadan kaldırıyor.

Güncellemeye ve sürüm notlarına bu adresten erişebilirsiniz. Ek olarak, Windows için Radeon Settings uygulaması üzerinden de güncelleme yapmanız mümkün.

Başa dön tuşu