Netflix’ten Altyazılar İçin Boyut-Stil Değiştirme Özelliği

Netflix’in TV sürümlerine kullanıcı deneyimini iyileştirecek yeni bir özellik eklendi. Bu özellik sayesinde Netflix’teki altyazıların boyut ve stilleri değiştirilebilecek.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarından Netflix, hizmeti akıllı televizyonları üzerinden kullananlar için önemli bir değişiklik yapmaya karar verdi. TV uygulamasını güncelleyen platform, bu sayede kullanıcıların altyazılarda ayar yapmasına izin veriyor.

Netflix’in yaptığı değişiklik, en çok da Türkçe dublajdan hoşlanmayan kullanıcıların işine yarayacak. Çünkü TV’de Netflix açan kullanıcılar, artık altyazının boyutunu, stilini ve hatta rengini değiştirebilecekler. Tüm kullanıcılar, televizyon boyutunun elverdiği ölçüde en büyük puntoya sahip altyazıyı seçebilecek. 

Netflix’in yeni özelliği işte böyle görünüyor

Netflix yeni özellik

Bazen Netflix’te bir dizi izlerken altyazının belirli bir bölümü, ışıklandırmadan kaynaklı olarak görünmez olabilir. İşte gelen güncelleme, bu sorunu ortadan kaldırıyor. Zira kullanıcılar, altyazıya koyu veya açık siyah gölge efekti verebilecekler. Ya da beyaz bir arka plan üzerinde siyah renkli altyazılar kullanabileceksiniz. Kontrast nedeniyle görme sorunu yaşayanlar, siyah zemin üzerine sarı renkli altyazı da seçebilecekler.

Netflix’in Yeni Pokémon Animasyonu Duyuruldu: Karşınızda Pokémon Concierge [Video]

Netflix’in televizyonlar için oluşturduğu yeni özellik, an itibarıyla tüm kullanıcılara dağıtılmaya başladı. Türkiye’deki Netflix aboneleri, bu yeni özelliğe muhtemelen birkaç gün içerisinde kavuşmuş olacaklar.

Kaynak :
https://techcrunch.com/2023/03/08/netflix-now-lets-tv-viewers-customize-text-for-subtitles-and-closed-captions/

Başa dön tuşu