Tamamen Yenilenen TeamSpeak Duyuruldu

Discord öncesinde oyuncular için en tanınan sesli iletişim uygulamalarından birisi olan TeamSpeak yeni imajı ile geri döndü. Büsbütün yenilenen Teamspeak, Discord’un sunduklarından ilham alan dizaynıyla tekrar tanınan olmayı hedefliyor.

Yeni jenerasyon tepkisel istemci ile gelen Teamspeak artık sürüm numaraları kullanmıyor. Uygulamanın yeni sürümü Windows, macOS ve Linux sistemler ile uyumlu. Kullanıcıların VoIP için ücretsiz sunucu muhtaçlıklarını da direkt istemci üzerinden karşılayan uygulama, fiyatsız olarak 4 slot sunuyor. Daha fazla kullanıcı içinse ödeme yapmak gerekiyor. Beta testine katılanlara fiyatsız olarak 10 slot sağlanıyor.

Yeni sürümde kullanıcıların kendi sunucusunu kurmasına da hala müsaade veriliyor. Bu ortada yeni sürümün de mevcut TeamSpeak 3 sunucuları ile geriye dönük uyumluluk sunduğunun altını çizelim. Yani tekrar ayarlama yapmaya yahut yeni lisanslara gerek kalmıyor. Overwolf dayanaklı kaplama da yeni istemcide geri dönüyor. Şirket, 2020 yılı için bir mobil uygulama sunma planları da yapıyor.

Tamamen özelleştirilebilir arayüzde, kullanıcıların temaları düzenlemesi ve öbür kullanıcılar paylaşması da sağlanmış. Varsayılan tema ise karanlık mod durumunda. Uçtan uca şifrelenmiş metin tabanlı sohbet odaları da varlığını korurken direkt sohbet, geçmiş, izinler ve öteki fonksiyonlar de istemcide mevcut.

Şu an için kapalı beta sürecinde olan yeni TeamSpeak’in açık beta yahut tam sürüme ne vakit geçeceği konusunda açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu